UPF Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Praviše alkohola

3 posters

Go down

Praviše alkohola Empty Praviše alkohola

Postaj  Niđo sri sij 02, 2008 5:10 pm

Jbg-a znam malo kasnim sa ovom temom al nema veze valja se pročitat pogotovo ovi iz UPF-a OBAVEZNO pročitajte ipak ste vi pivopije, vodkije, ribarolije, matanolije, narkomani.... ugl. BUDALE:)

Kako spriječiti i ublažiti mamurluk
Glavobolja, mučnina, bolovi u želucu... Čini vam se poznato? Sve su to simptomi mamurluka koje će mnogi osjetiti u ove blagdanske dane kada se svi malo opuste i više nego inače prepuste uživanju u alkoholu. No nakon večeri slavlja, slijedi jutro oporavka.

Iako je najbolji način da izbjegnete mamurluk – ostati trijezan, rijetki su oni koji će zaista odoljeti čaši vina, šampanjca ili piva. Stoga vam, kako bi posljedice mamurluka bile što manje, donosimo nekoliko preventivnih korisnih savjeta.

Ne pijte na prazan želudac. Prije odlaska na party dobro se najedite. Hrana će, naime, smanjiti apsorpciju alkohola, a i zaštitit će želučanu sluznicu od toliko kiseline.

Opskrbite se vitaminima. (pijte magnezij lol!) Mamurluk nastaje tako što dolazi do pomanjkanja određenih stvari u organizmu. Zato se, prije no što počnete ispijati omiljeno piće, opskrbite vitaminom B1, B2, i B6. Najbolje bi bilo da pojedete žitarice ili bananu.

Pijte puno vode. Glavobolja kao posljedica mamurluka nastaje zbog dehidriranosti, pa je stoga jako važno unositi dovoljno vode u organizam. Nakon svake čašice alkohola popijte nekoliko gutljaja vode. Također, prije odlaska na spavanje nastojte popiti barem jednu veliku čašu vode. Ne kaže se uzalud 'tko večera alkohol, doručkuje vodu'. Sigurno su svi bar jednom u životu pretjerali s pićem i dobro se sjećaju kako je hladna čaša vode prva stvar o kojoj razmišljaju jutro poslije.

Birajte što ćete piti. Imajte na umu da konjak, viski i crno vino stvaraju najgore mamurluke. Pa kad već morate konzumirati alkohol, neka to budu bezbojna pića.
Možda je dobro da ove savjete shvatite ozbiljno jer su neka britanska istraživanja pokazala da nijedno sredstvo protiv mamurluka na djeluje. Organizam je jednostavno otrovan alkoholom i treba mu vremena da se oporavi. Simptomi mamurluka najčešće su dehidracija, oslabljena mogućnost koncentracije, mučnina, a kako bi ih ipak bar malo umanjili, ljudi pribjegavaju raznim metodama. Jedna od njih je svježa hrana, puno vode ili topla kupka.

Donosimo vam i najčešće recepte za dan poslije. Iako vas neće potpuno izliječiti, bar će vam olakšati povratak u normalu.

Ostatak ove priče pročitajte na:

http://www.tportal.hr/blagdanskikutak/page/2007/12/20/0131006.html
Niđo
Niđo

Broj postova : 45
Location : BRV
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Praviše alkohola Empty kad glava boli

Postaj  HeliX sri sij 02, 2008 7:29 pm

najgora stvar mi je kad se budim posle partijanja a ono glava pet brojeva veća(Znam nezamislivo jer i ovako imam veliku glavu).u mom slučaju ja kad se nacugam ujutru me samo boli glava osim ako pijem rakiju onda sam sutra u banani ceo dan i povraćam.a sto se tiče piva samo daj od toga nemam nikakve simptome.moj recept za suzbijanje mamurluka je KLIN SE KLINOM IZBIJA,posle pijančevanja ustaneš ujutro roknes jedan pelin i sve je ok,ali ako sam se toliko nacugo(čitaj otrovo) onda samo hladna voda i limun....... drunken drunken drunken drunken drunken drunken
HeliX
HeliX

Broj postova : 64
Age : 35
Location : Klisa
Registration date : 18.11.2007

[Vrh] Go down

Praviše alkohola Empty ma kaki bakaraci

Postaj  buba čet sij 03, 2008 2:53 am

likovi kaka cuga presli smo na cedevitu Very Happy
ugl. kaka voda,soda,joda cko.....uzmi rasol decko probutit ce te iz mrtvih...ili neku gadnu kafu sa velikom kolicinom kofeina za trovanje....zelutca posto ako je zeludac vec zatrovan onda ga otruj necim drugim da mu bude bolje...ili kako bih moj prijatelj PINDJO iz zg-a reko uzmite AXE sampon protiv mamurluka ...i bit ce te jos vise u kurcu.. dobit ce te i kurije oci:twisted:
buba
buba

Broj postova : 55
Age : 34
Location : tompojevci
Registration date : 14.11.2007

http://upf.110mb.com/buba_clanovi.html

[Vrh] Go down

Praviše alkohola Empty kaki naslov nema naslova

Postaj  Niđo čet sij 03, 2008 3:06 am

A i to što kažeš ma najbolje uzet mamin ili bakin paradajz sos u ruke i udri! ili još bolje pa nastaviš tamo di si stao, sjedeš popiješ rakijcu jednu i pojedeš nešto!
Niđo
Niđo

Broj postova : 45
Location : BRV
Registration date : 12.11.2007

[Vrh] Go down

Praviše alkohola Empty Re: Praviše alkohola

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.